• Tüm Kategoriler
  • Havuz Kimyasalları Nelerdir

   Havuz Kimyasalları Nelerdir


   Havuz kimyasalları genel olarak pH düşürücüler, klor, yosun önleyici maddeler, çöktürücü kimyasallar, yüzey temizleyiciler, iyon tutucu ve kış için bakım kimyasalları gibi ürünler ile genel bir şekilde ele alınır.
   Kullanmış olduğunuz havuzların bakımlı, temiz ve sağlıklı olması kullanıcılar açısından fazlasıyla önemlidir. Sağlık açısından da havuzların dezenfekte olması ve temizliği konusu ise dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Havuz sularınızı istenilen duruma getirmeniz için aktif olarak bakımını yapmanız gerekmektedir. Bunu da sağlayan en önemli etken sizlere bahsedeceğimiz havuz kimyasalları olarak bilinmektedir. Bildiğimiz gibi piyasada birbirinden farklı markalar ve ürünler mevcuttur. Her bir ürünün de farklı bir kullanım amacı vardır. Diğer bir dikkat etmeniz gereken nokta ise ürünleri kullanırken doğru zamanda ve doğru yerde kullanmanız gerektiğidir. Havuz parametrelerini aktif bir şekilde kontrol etmeli ve sınırlandırılmış olan dereceler içinde kalmasını sağlamanız gerekmektedir.
   Havuz kimyasallarını detaylı olarak incelemek ve satın alım yapmak istiyorsanız https://www.e-havuzmarket.com/kategori/havuz-kimyasallari havuz kimyasalları kategorisinden ulaşıp detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

   Havuz Kimyasalları Çeşitleri
   Yosun Önleyici 
   Yosun önleyici ürünler bildiğiniz üzere kullanılması fazlasıyla sağlıklı olan ürünlerden bir tanesidir. Bakımı yapılmayan ve ilgilenilmeyen havuzların diplerinde yosunlanma başlar ve hızlı bir şekilde yayılır. Bu tarz bir durumla karşılaşmamanız için yosun öldürücü havuz kimyasalları suyun içinde gelişen mantar ve bakterilere doğrudan etki ederek onları yok etmeye başlar. Havuzun konumuna göre 1500 ml'ye kadar denge deposuna uygulanır.

   Toz pH Düşürücü 
   Toz pH düşürücü ürünler havuz kimyasalları içerisinde inorganik asit formatında olan bir bileşik olarak bilinir. Bu hazırlanan kimyasal pH derecesi yüksek olan suyun, klorları daha aktif çalıştırabilmesi ve pH değerini düşürebilmesi için kullanılmaktadır. Havuzların genelde standart bir pH değeri mevcuttur 7.0 - 7.4 değerleri arasında olması sağlıklı olarak kabul edilmektedir.

   Sıvı pH Düşürücü
   Sıvı pH düşürücü kimyasal ürünler toz ürün gibi inorganik asit formatında seyreltilmiş bir sıvı bileşik olarak üretilmektedir. Bu hazırlanan kimyasal genel olarak pH derecesi yüksek olan sularda uygulanan klorun aktif bir şekilde çalışması için kullanılmaktadır. Sizlere de bahsettiğimiz gibi bu pH değeri 7.0 - 7.4 değerleri arasında olmaktadır.

   Havuz Parlatıcı Kimyasallar
   Havuz parlatıcı kimyasallar, havuz suyunda çözülmeyip yüzer şekilde olan ve kirli gözükmesine sebep olan partiküllerin toplanması ve filtreden rahat bir şekilde tutulmasını sağlayan güçlü bir bileşik olarak bilinir. Havuzların koşullarına göre değişkenlik gösterir ve 100 m³ havuz suyu için 500-2000 gr havuz parlatıcı, denge tankından rahat bir şekilde uygulanmaktadır.

   Çöktürücü (Topaklayıcı) Havuz Kimyasalları
   Havuz kimyasalları içerisinde yer alan Çöktürücü, kirliliklere sebep olan ve havuz suyu üzerinde askıda kalan partiküllerin çökmesini ve filtre tarafından da rahat bir şekilde tutulmasını sağlayan, polimerik yapıda güçlü bir bileşik olarak bilinir. Değişken hava koşullarına göre 100 metreküp havuz suyu için ortalama 200 gr kimyasal denge tankından kullanılır.

   Havuz Kış Bakım Kimyasalı 
   Havuz kış bakım kimyasalı için havuz tesisatı içerisinde ve havuz suyunda bildiğiniz gibi kış aylarında yoğun bir yosunlaşma, yüzeylerin ve ekipmanların kireçlenmesi ile çatlak ve patlakların oluşması fazlasıyla olan bir durumdur. Bu tarz durumları engellemek amacı ile kullanılmaktadır. 100 metreküp su içerisinde 6 litre direkt olarak döktüğümüzde sirkülasyon sistemi minimum 3 saat çalıştırılarak tam karışımı sağlanmalıdır. Bu işlem ise genelde maksimum 1.5 ay olmak üzere bir kere tekrarlanmalı ve klor takviyesi ile güçlendirilmesi de önerilmektedir.
    
   Yüzey ve Filtre Temizleyici Havuz Kimyasalı
   Birçoğumuzun bahçesinde bulunan yüzme havuzlarında ve filtrelerinde oluşan ve sertleşmiş olan kirlerin temizlenmesinde aktif olarak rol oynayan asidik birleşik olarak bilinmektedir. Suyun kirlilik durumuna göre de su vasıtasıyla seyreltilerek kullanılması tavsiye edilmektedir. Yüzeye uygulandıktan sonra kirler çıkmaya başladığında su ile yüzeyler durulanmalıdır. 

   Ayak Dezenfektanı
   Aktif olarak kullanılan havuzların girişlerinde kullanılan ayak dezenfektanı sayesinde dışarıdan kişilerden, havuz suyuna bulaşabilecek olan herhangi bir mantar, mikroorganizma ve zararlı bakterilerin öldürülmesi sağlanmaktadır. Bu sayede de havuzun dışarıdan kirletilmesi engellenerek sağlıklı bir yüzme ortamı sağlar. 

   Havuz Klor Kullanımı
   Toz Klor% 56 Toz Klor 
   İçinde %56 olarak aktif klor içeren ve hızlı şekilde çözünebilen stabilizatörlü bir klor bileşiği olarak bilinir. Mikroorganizmalara karşı ise tamamen doğru bir verim alabilmesi için 1-3 ppm serbest klor düzeyi oluşturulacak şekilde 100 metreküp havuz içerisinde 170 gr - 550 gr arasında kullanılmaktadır. 

   % 90 Toz Klor 
   İçinde %90 aktif klor içeren ve yavaş çözünebilen stabilizatörlü bir klor bileşiği olarak bilinmektedir. Açık yüzme havuzlarının dezenfektesinde kullanılmaktadır. Mikroorganizmaslara karşı da doğru etkiyi alabilmek için 1-3 ppm serbest klor düzeyleri oluşacak şekilde 100 metreküp havuzda 111 gr veya 333 gram aralığında kullanılması tavsiye edilir. 

   Tablet Klor%90 Tablet Klor 
   İçinde %90 aktif klor içermekte olan ve yavaş şekilde çözünen tablet formlu olan stabilizatörlü bir klor bileşiği olarak tanımlanmaktadır. Mikroorganizmalara karşı da tamamen doğru etkiyi verebilmesi için 1-3 ppm serbest klor düzeyi oluşturacak şekilde kullanılmalıdır. 

   Havuz Kimyasalları Neden Önemlidir? 
   Havuz kimyasallarının bildiğimiz üzere hayatımızda yeri fazlasıyla önemlidir. Havuz kimyasalları birbirleri ile uyumlu çalışmakta ve düzgün kullanıldığı taktirde de olumlu dönüş sağlanmasına yardımcı olan bileşikler olarak bilinmektedir. Bu sebepten dolayı havuz içerisinde kullanılacak olan kimyasalların kullanımı konusunda fazlasıyla dikkatli olunmalı ve bu konuda uzman olan kişiler ile bu işlemler yapılmalıdır. Haftalık ve aylık olarak havuz sularının genel parametre değerleri ölçülmeli ve bu doğrultuda havuz kimyasalları da kullanılmalıdır. Havuz kimyasallarının en çok ihtiyacı olan ekipman ise otomatik dozajlama üniteleri olarak bilinmektedir. Bu otomatik havuz kimyasalı üniteleri, havuzlarda klor ve pH dereceleri sürekli ölçer ve sizlere kullanmanız gereken sağlıklı bir havuz ortamı sunar. 

   05.03.2020

   Diğer Haberler

   Havuz Yapım Malzemeleri Havuz Bakım Malzemeleri  

   Tatil sezonunun olmazsa olmaz aktiviteleri arasında yer edinen yüzmenin hem eğlenceli hem de güvenli şekilde icra edilebileceği havuzların birtakım standartlara uygun olması gerekir. Aksi halde havuz için
   güvenilirlik riskli hale gelir ve insan sağlığı açısından ideal olmayan havuzlardan dolayı hastalıklar ve rahatsızlıklar baş gösterir. Bu da, hem havuzlu işletmeler hem de havuzlu villaya malik kişiler açısından
   kabul edilebilir durum değildir havuz kimyasal malzemeleri  bellidir. 

    

   Havuz Malzemeleri


   Havuz Ekipmanları

   Havuz Pompa

   Ekolojik Havuz Sistemleri

   Havuz Filtreleri

   Havuz Merdivenleri

   Havuz Test Ekipmanları

   Havuz Lambaları


   Led Havuz Ampulleri

   Led Havuz Lambaları

   Sıva Üstü Aydınlatma

   Havuz Trafoları 12 Volt

   Süs havuzu lambaları

   Krom Havuz Lambaları

   Havuz Izgara


   14,5 Cm Havuz Izgara

   19,5 Cm Havuz Izgara

   24,5 Cm Havuz Izgara

   Havuz Savak Köşe 20-45

   Havuz Savak Köşe 20-90

   Havuz Kenar Profili
   Havuz Kimyasalları

   WTR Havuz Kimyasalları

   Selenoid Havuz Kimyasalları

   Gemaş Havuz Kimyasalları

   Wtr Havuz kimyasal paketleri

   Sln Havuz kimyasal paketleri

   Kostik Sodyum Hidroksit
   Havuz Robotları

   M200 Havuz Robotu

   S200 Havuz Robotu

   M400 Havuz Robotu

   M500 Havuz Robotu

   Wawe 50 Havuz Robotu

   Wave 100 Havuz Robotu
    
    
   Kurumsal
   Hakkımızda

   Havale Bildirim Formu

   Sıkca Sorulan Sorular

   Mağazamız

   Bize Ulaşın
   Alışveriş
   Güvenli Alışveriş

   Kargo ve Teslimat

   Banka Hesaplarımız

   Alışveri Sepeti

   Üyelik Hakkında
   Hizmetler
   Satış Sözleşmesi

   Gizlilik ve Güvenlik

   Ödeme ve Teslimat

   İptal ve İade Şartları

   Kişisel Veriler Politikası
   Üyelik
   Üye Girişi

   Yeni Üyelik

   Sipariş Takipi

   Müşteri Hizmetleri

   Kampanyalı Ürünler


    
   0 (850) 888 11 48 | 0 (252) 333 00 48
   info@ehavuzmarket.com
   Atatürk Cd. Sütlü Mevkii ,22/D Deva Havuz Yalıkavak/Bodrum/Muğla, Türkiye
    
    
   Copyright 2018 © www.e-havuzmarket.com Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.