• Tüm Kategoriler
  • Havuz Malzemeleri

   Havuz Malzemesi


   Havuzlar artık ulaşılması kolay olan eğlence ve spor mekanlarının başında gelir. Günümüzde hemen hemen her insan özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte havuzları kullanarak serinlemeyi amaçlar. Ancak bunun yanında spor amaçlı olimpik ve yarı olimpik havuzlar da bulunur. Bunun yanında çocuk havuzları için gerekli olan ekipmanlar ile yetişkinlerin ki aynı özelliklerde olmayıp çocuklar için tasarlanan havuzların daha hijyenik şartlarda olması gerekir. Bir havuzun oluşturulması ya da inşaatı aşamasında gerekli olan havuz malzemeleri temini için kaliteli ürünlerin ve markaların kullanılması son derece önemlidir. Piyasada pek çok marka tarafından havuz malzemeleri üretilip satılmaktadır. Ancak havuz malzemeleri seçiminde kaliteli ürünleri uygun fiyatlar ile temin etmek önemlidir. Havuz malzemeleri oldukça geniş kapsamlı ürünler olup ihtiyacınız olan ürünler için güvenilir havuz malzemeleri satışı yapan firmalara ulaşmanız gerekir.


   Havuz Kimyasalları


   Havuz temizliği oldukça önemli olup eğer uygun koşullarda temizlik sağlanmaz ise ciddi derecede enfeksiyonlar görülür. Bu da insanların hayatlarını olumsuz etkiler. Bu nedenle havuzların belirli periyotlarda havuz kimyasalları denilen dezenfektanlar ile temizlenmesi gerekir. Bu noktada kullanılan ürünler genellikle havuz klorudur. Havuz kloru havuz suyunun sterilizasyonunda son derece önemli bir üründür. Havuzların temizliğinde kullanılan havuz kimyasallarının mutlaka sağlık bakanlığının onayından geçmiş olması ve insan sağlığına zarar vermeyen ürünlerden üretilmesi gerekir. Havuz dezenfeksiyonunda kullanılacak olan kimyasalların mutlaka yasal belgelerinin olması gerekir. 

   Böylece havuz suyu istenilen berraklığa kavuşur. Havuz suyunun gerek ph seviyesi gerek berraklığı ve diğer değerlerinin uygunluğu için bazı kimyasal ürünler kullanılır. Bunlar arasında toz granül klor, ph düzenleyiciler, yosun oluşumunun önüne geçmek için kullanılan biositler yer alır. Uzaktan bakıldığında berrak olan her havuz temiz değildir. Havuzlarda gözle görülmeyen insan kaynaklı yada çevre kaynaklı pek çok insan sağlığını tehdit eden unsur olabilir. Özellikle kalabalık insanların olduğu mekanlarda ki havuzlar da bu durum büyük bir risktir. Bu sorunun önüne geçmek için havuz kimyasalları oldukça elzemdir.

    

   Havuz ekipmanları


   Bir havuzun olmazsa olmazı olan havuz ekipmanları havuzu kullanan kişilerin güvenliği içinde son derece önemlidir. Zira eskimiş ya da yetersiz havuz ekipmanları ile havuzu kullanan kişilerin hayatı tehlikeye girebilir. Bu nedenle havuz ekipmanlarının bakımları düzenli aralıklar ile yapılmalıdır. Bakım sırasında eskimiş olan ekipmanların yerine yenileri kullanılmalıdır. Böylece havuz suyunun daha sağlıklı olması sağlanır ve mikrop üretme olasılığı azaltılır. Günümüzde her konutta irili ufaklı pek çok havuz örneği bulunuyor. 
   Artık insanların havuz kullanım oranı giderek artıyor. Bu noktada ise kaliteli ve doğru havuz ekipmanları kullanılarak havuzlardan yararlanma oranı en üst seviyelere taşınıyor. Havuz ekipmanları arasında havuz besi nozulları, dip emiş süzgeçleri, dalgıç drenaj pompaları, havuz termometreleri, havuz makine dairesi kapağı ve havuza girmeden önce kullanılarak enfeksiyon oluşumunu en aza indirmeyi hedefleyen ayak havuzları yer alıyor. Havuz ekipmanlarından kaliteli ürünlerin kullanılması ile daha uzun ömürlü kullanım sağlanır ve böylece maddi olarak da daha az zarar edilir. Havuz ekipmanları alırken güvenilir firmaların ürünlerini tercih ederseniz daha kazançlı çıkarsınız.

   Havuz Isıtma Sistemleri


   Havuzlar yaz kış kullanıma uygun olarak tasarlanır. Bu tasarımda bir havuzun olmazsa olmazı olan en önemli havuz malzemelerinin başında ise her mevsim kullanıma uygun ısıyı sağlamak adına havuz ısıtma sistemleri gelir. Havuz ısıtma sistemleri sayesinde kışın suyun sıcaklığının daha yüksel olması için ısıtma sistemlerinin sıcaklık değeri artırılırken, yazın ise hava koşullarına göre daha az sıcaklı gerekebilir. bu noktada insan vücut ısısı baz alınır. Havuz ısıtma sistemleri sayesinde daha modern yöntemler kullanılarak her havuzun boyutuna, tipine göre farklı özelliklerde havuz ısı pompaları kullanılır. Hatta bazı markaların havuz ısıtma sistemlerinde daha çevreci bir tasarım kullanılmış olup kullanım sırasında karbon salınımı diğer markalara göre daha az olmaktadır. 
   Havuz ısıtma sistemlerinde kullanılan kaliteli ve birinci sınıf malzemeler sayesinde cihazlarınız havuzun bulunduğu ortamın neminden etkilenmez ve cihazlarınızın erken bozulması gibi bir durum söz konusu olmaz. Ancak havuz ısıtma sistemlerinin belirli aralıklarla bakım çalışmalarının yetkili firmalar tarafından yapılması cihazınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Havuz ısıtma sistemleri için güvenilir firmaları tercih edin.

   Diğer Tüm Havuz Malzemeleri ve Ekipmanlarına Buradan Ulaşa Bilirsiniz. https://www.e-havuzmarket.com/

    

   11.07.2019

   Diğer Haberler

   Havuz Yapım Malzemeleri Havuz Bakım Malzemeleri  

   Tatil sezonunun olmazsa olmaz aktiviteleri arasında yer edinen yüzmenin hem eğlenceli hem de güvenli şekilde icra edilebileceği havuzların birtakım standartlara uygun olması gerekir. Aksi halde havuz için
   güvenilirlik riskli hale gelir ve insan sağlığı açısından ideal olmayan havuzlardan dolayı hastalıklar ve rahatsızlıklar baş gösterir. Bu da, hem havuzlu işletmeler hem de havuzlu villaya malik kişiler açısından
   kabul edilebilir durum değildir havuz kimyasal malzemeleri  bellidir. 

    

   Havuz Malzemeleri


   Havuz Ekipmanları

   Havuz Pompa

   Ekolojik Havuz Sistemleri

   Havuz Filtreleri

   Havuz Merdivenleri

   Havuz Test Ekipmanları

   Havuz Lambaları


   Led Havuz Ampulleri

   Led Havuz Lambaları

   Sıva Üstü Aydınlatma

   Havuz Trafoları 12 Volt

   Süs havuzu lambaları

   Krom Havuz Lambaları

   Havuz Izgara


   14,5 Cm Havuz Izgara

   19,5 Cm Havuz Izgara

   24,5 Cm Havuz Izgara

   Havuz Savak Köşe 20-45

   Havuz Savak Köşe 20-90

   Havuz Kenar Profili
   Havuz Kimyasalları

   WTR Havuz Kimyasalları

   Selenoid Havuz Kimyasalları

   Gemaş Havuz Kimyasalları

   Wtr Havuz kimyasal paketleri

   Sln Havuz kimyasal paketleri

   Kostik Sodyum Hidroksit
   Havuz Robotları

   M200 Havuz Robotu

   S200 Havuz Robotu

   M400 Havuz Robotu

   M500 Havuz Robotu

   Wawe 50 Havuz Robotu

   Wave 100 Havuz Robotu
    
    
   Kurumsal
   Hakkımızda

   Havale Bildirim Formu

   Sıkca Sorulan Sorular

   Mağazamız

   Bize Ulaşın
   Alışveriş
   Güvenli Alışveriş

   Kargo ve Teslimat

   Banka Hesaplarımız

   Alışveri Sepeti

   Üyelik Hakkında
   Hizmetler
   Satış Sözleşmesi

   Gizlilik ve Güvenlik

   Ödeme ve Teslimat

   İptal ve İade Şartları

   Kişisel Veriler Politikası
   Üyelik
   Üye Girişi

   Yeni Üyelik

   Sipariş Takipi

   Müşteri Hizmetleri

   Kampanyalı Ürünler


    
   0 (850) 888 11 48 | 0 (252) 333 00 48
   info@ehavuzmarket.com
   Atatürk Cd. Sütlü Mevkii ,22/D Deva Havuz Yalıkavak/Bodrum/Muğla, Türkiye
    
    
   Copyright 2018 © www.e-havuzmarket.com Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.