• Tüm Kategoriler
  • Havuz Pompası Seçimi

   Havuz Pompası Seçimi Nasıl Yapılır


   Havuz pompası seçimi konusunda bir çok tartışma konusu mevcuttur. Havuz sistemlerinin çalışma prensipleri hakkında da fazlasıyla bilgiye ulaşmanız mümkündür. Fakat bu ürünlerin nasıl çalıştığına dair birçok yazı detaylı bilgi vermemektedir. Sizlere bu yazımızda havuz pompalarının çalışma prensibi hakkında bilgiler vereceğiz. Çok basit olarak anlatmak gerekirse pompalama sistemi ve suyun devir daimi ile çalışmaktadır. Tabi ki bunların yanı sıra dezenfekte işlemi ve kirli suyun atılması gibi küçük eklemeler ve detaylar da bulunmaktadır. Havuzların çalışma sistemleri anlamak, havuz sisteminden çok daha fazla zevk almanız için sizlere heyecan verecektir. Havuzların ömrünü ve verimliliğini hızlı bir şekilde arttırmak için kullanımlarını ve işleyişini bilmeniz de fazlasıyla önemlidir. Tabi ki bu işi profesyonellerin yapması en doğru seçim olmaktadır. Havuz pompalarının kurulumundan itibaren bütün bakımlarını da bu konuda uzman ekipler yapmalıdır.  Bizler de e Havuz Market olarak sizlere en kaliteli ürünleri satmaktayız.

    
   Havuzda Neler Kullanılır? 

   Havuz içerisinde bildiğiniz üzere birbirinden farklı malzemeler aktif olarak kullanılabilmektedir ve birçoğu da zorunlu ihtiyaç olarak kabul edilir. Bu ürünlerden bahsedecek olursak; seviye kontrolü, havuz pompası, ısı pompası, filtreler, drenaj, masaj havuzu, skimmer ( genelde taşmalı modellerde kullanılmaz), havuz ışıklandırması, ışıkların bağlantı kutusu, otomatik emiş havuz robotu, vakum temizleyiciler için booster pompa, elektrik panosu ve bunların yanında da havuz çevresinin rahat bir şekilde düzenlenebilmesi için çok fazla ürün bulunmaktadır. Peyzaj ve aydınlatma içinde birçok ürün bulunmaktadır.  Yukarıda bahsetmiş olduğumuz malzemeler havuzların genel yapısına göre ve ihtiyaçlara göre de değişiklik gösterebilmektedir. 

    
   Su Devir Daimi Hakkında Bilgiler

   Havuz içerisindeki homojenlik ve havuz temizliği genelde havuz skimmerleri tarafından sağlanmaktadır. Yüzeydeki suyun toplanarak filtreye doğru taşınan haznesinde dışarıdan gelen çöp,yaprak ve plastik malzemeler gibi ürünleri tutar. Havuzun tabanında ulunan diğer emiş ızgarası ile de aynı filtre kullanılarak suyun tabanı hızlı bir şekilde temizlenerek homojen olarak dağıtılmaktadır. Havuzun içerisinde aktif olarak kullanılan kimyasallar da ısının homojen olarak dağıtılmasında skimmer cihazların fazlasıyla katkısı olmaktadır. 
   Havuz suyunun genel sıcaklığı ne kadar önemliyse, değişken olan sıcaklığında kullanılan kimyasallarda fazlasıyla önemlidir. Uzun süre boyunca sağlıklı bir şekilde kullanabilmek için kimyasal kullanımına ve temizliğe fazlasıyla dikkat edilmesi gerekmektedir. Kimyasal kullanımları da havuz içerisindeki suyun miktarına göre ayarlanmalıdır. Düzenli olarak temizlik yapılmalı ve dezenfekte edilmelidir. Bakım için yapılan en önemli bölümler arasında da pompalar ve filtreler gelmektedir. Bu bölümlerin de kontrol edilmesi fazlasıyla önemlidir. 

   Havuz Pompası Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

   Havuz pompasının kullanımında ilk olarak basma gücü ve emiş gücü, kesinlikle filtrelerin genel kapasitesine uygun olması gerekmektedir. Çok yüksek debili olan pompalar kullanılırken yarı kapalı veya kapalı pozisyonlarda en az 10 saniye beklenmeli, sonrasında da tam açık pozisyona getirilip çalıştırılmalıdır. Direkt olarak aktif hale getirmeniz pompanın zarar görmesine sebep olabilir. Pompanın da devrini tam olarak alması için bunların düzenli ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Havuz pompası susuz şekilde asla çalıştırılmamalıdır. Su olmadan çalıştırıldığı taktirde pompanın yanmasına sebep olabilirsiniz. Bunların yanı sıra pompaların motor bölümünün de suya karşı dayanıklı şekilde korunma altına alınması gerekmektedir. Pompaların yüksekliğinin de 3 metreden yüksek olması durumunda bazen tam verim alınamamaktadır. Pompa motorunun arka bölümünde yer alan pervanenin doğru bir şekilde soğutma işlemi yapabilmesi için yeterli havayı alacak bölümde bulunması da gereklidir. Havuz pompası motorunun su alması veya arka pervanenin düzgün bir şekilde konumlandırılmamış olması pompanın yanmasına de sebep olabilmektedir. Havuz pompalarının emiş hızı ise saniyede 1.5 metre pompalama hızı ise 2.5 metre saniye olarak bilinmektedir. 


    
   Havuz Pompalarının Teknik Özellikleri

   Havuz pompaları üretim aşamasında korozyondan etkilenmeyecek malzemelerden üretilmektedir. Diğer motorlara nazaran sessiz çalışmaktadır ve asla titreşim yapmazlar. Havuz pompalarının kurulumları profesyonel ekip tarafından yapılması tavsiye edilmektedir.
   Havuz pompalarının motorları arkasında bulunan pervaneler ise pompaları fazlasıyla serin tutacak şekilde tasarlanmıştır.
   Pompaların bakım masrafları ise genel olarak su pompalarının motorlarından daha uygun bir şekildedir.
   Bilindiğinin aksine deniz suyu için de kullanılabilmektedir.
   Pompaların bütün bağlantıları ve malzemeleri tamamen orjinal şekilde hazırlanır.
   Kullanılan bütün malzemeler dezenfekte edilebilir ve havuz suyu içerisine herhangi bir mantar bulaştırmaz.
   Havuzun bütün kısmına eşit şekilde suyu dağıtmaktadır. 
   Satın alım yapılırken, filtre ve sepeti dahil olacak bir paket halinde alınmalıdır. 
   Alınacak filtrenin kapasitesi ile havuz pompasının kapasitesi ile uyumlu olmalı ve senkron şekilde çalışmalıdır.    Tüm havuz devir daim pompalarına burdan ulaşabilirsiniz    https://www.ehavuzmarket.com/havuz-pompa-pmk44

   23.05.2020

   Diğer Haberler

   Havuz Yapım Malzemeleri Havuz Bakım Malzemeleri  

   Tatil sezonunun olmazsa olmaz aktiviteleri arasında yer edinen yüzmenin hem eğlenceli hem de güvenli şekilde icra edilebileceği havuzların birtakım standartlara uygun olması gerekir. Aksi halde havuz için
   güvenilirlik riskli hale gelir ve insan sağlığı açısından ideal olmayan havuzlardan dolayı hastalıklar ve rahatsızlıklar baş gösterir. Bu da, hem havuzlu işletmeler hem de havuzlu villaya malik kişiler açısından
   kabul edilebilir durum değildir havuz kimyasal malzemeleri  bellidir. 

    

   Havuz Malzemeleri


   Havuz Ekipmanları

   Havuz Pompa

   Ekolojik Havuz Sistemleri

   Havuz Filtreleri

   Havuz Merdivenleri

   Havuz Test Ekipmanları

   Havuz Lambaları


   Led Havuz Ampulleri

   Led Havuz Lambaları

   Sıva Üstü Aydınlatma

   Havuz Trafoları 12 Volt

   Süs havuzu lambaları

   Krom Havuz Lambaları

   Havuz Izgara


   14,5 Cm Havuz Izgara

   19,5 Cm Havuz Izgara

   24,5 Cm Havuz Izgara

   Havuz Savak Köşe 20-45

   Havuz Savak Köşe 20-90

   Havuz Kenar Profili
   Havuz Kimyasalları

   WTR Havuz Kimyasalları

   Selenoid Havuz Kimyasalları

   Gemaş Havuz Kimyasalları

   Wtr Havuz kimyasal paketleri

   Sln Havuz kimyasal paketleri

   Kostik Sodyum Hidroksit
   Havuz Robotları

   M200 Havuz Robotu

   S200 Havuz Robotu

   M400 Havuz Robotu

   M500 Havuz Robotu

   Wawe 50 Havuz Robotu

   Wave 100 Havuz Robotu
    
    
   Kurumsal
   Hakkımızda

   Havale Bildirim Formu

   Sıkca Sorulan Sorular

   Mağazamız

   Bize Ulaşın
   Alışveriş
   Güvenli Alışveriş

   Kargo ve Teslimat

   Banka Hesaplarımız

   Alışveri Sepeti

   Üyelik Hakkında
   Hizmetler
   Satış Sözleşmesi

   Gizlilik ve Güvenlik

   Ödeme ve Teslimat

   İptal ve İade Şartları

   Kişisel Veriler Politikası
   Üyelik
   Üye Girişi

   Yeni Üyelik

   Sipariş Takipi

   Müşteri Hizmetleri

   Kampanyalı Ürünler


    
   0 (850) 888 11 48 | 0 (252) 333 00 48
   info@ehavuzmarket.com
   Atatürk Cd. Sütlü Mevkii ,22/D Deva Havuz Yalıkavak/Bodrum/Muğla, Türkiye
    
    
   Copyright 2018 © www.e-havuzmarket.com Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.