• Tüm Kategoriler
  • Havuz Temizleme Malzemeleri

   Havuz Temizlik Malzemeleri Nelerdir?

   Özellikle yaz döneminde çokça kullanılan havuzların hijyen standartlarına uygunlukları maksimum seviyede olmalıdır. Klor dengelerinden, pH oranlarına ve berraklıklarına varıncaya kadar çeşitli araç ve malzemelerle kontrol edilmesi gereken su dengesi, yüzülebilir ölçülere sahip olması gerekir. Bunlara dikkat edilmeyen havuzlarda birtakım rahatsızlıkların yaşanması mümkün hale gelir. Yönetmeliklerde belirlenen bakımların yapılmaması durumunda bakteri ürer ve havuza giren kişilerin enfeksiyon kapma riskleri artar. 
   Havuz temizlik Bakımında kullanılan malzemeler nelerdir?


   Havuz temizlik malzemeleri

   Havuzun büyüklüğü ve kullanım oranına göre havuz temizlik malzemeleri değişkenlik gösterir. Havuz içerisindeki tortu ve biriken maddelerin dezenfekte edilmesi için kullanılan yardımcı maddelerin birinci sınıf olmasına dikkat edilmelidir. Böylece daha uzun ömürlü bir kullanım mümkün olacağı gibi, havuz temizliği ile elde edilmek istenilen temizliğin de başarılı olması sağlanılabilir. Bu bakımdan ön plana çıkan malzemeler şunlar: 

   1.    Havuz temizlik robotları
   Hem pratik hem de fonksiyonel olduklarından dolayı tercih edilen havuz temizleme robotları, havuz içerisinde biriken her türlü kirin temizlenmesini sağlar. Bu ürünler, havuzun ana filtre sistemindeki yükü de azaltır ve böylece havuz malzeme ömrünü uzatır. Havuz filtre sisteminden kaçan ve filtre sisteminin tutamadığı partikülleri de filtreleyen sistem, kısa bir süre içerisinde havuz temizliğinin yapılmasını sağlar. 
   Hem zamandan hem de maliyetten tasarruf sağlanmasına yardımcı havuz temizleme robotları ile havuz suyu boşaltılmadan temizlik sağlanabilir. Hem yatay zemin hem de dikey zemini temizleme özelliği bulunan robotlar, uzaktan kumanda edilebilir işlevsellikleri ile havuz bakımında pratiklik kazandırır. Dışarıdan hizmet ve personel temin edilmesini de gerektirmeyen robotlarla havuz suyunun hijyeni sağlanılabilir. 

   2.  Havuz süpürgesi 
   Havuzlardaki kirlerin havuz dibine çökmesini sağlayıcı kimyasallardan sonra havuz dibinde biriken kirlerin de temizlenmesi gerekir. Havuz dibinde her an birtakım kirlerin birikimi söz konusu olabilir. Yosunlaşma başlayabilir. Bunları önlemek için üçgen havuz süpürgesi kullanılır. Liner kaplama havuzlarında kullanılan ürün altında sert fırça sistemleri bulunur. Bu sert fırçalar yosunları parçalar ve bu parçalar süpürge tarafından vakumlanır. Süpürge havuz hortumuna bağlanabilir. Bu süpürge modeli oldukça dayanıklı bir gövdeden imal edilir. Böylece, uzun süre kullanılabilir. 

   3.    Temizlik kepçe ve fırçaları
   Havuz içerisine birtakım yaprak veya benzeri maddeler düşebilir. Bunlar için temizlik kepçeleri kullanılır. Geniş bir fırça modeli vardır. Havuza düşen koca nesnelerin kolay bir şekilde alınmasını sağlar. Dayanıklı bir yapısı vardır ve uzun süre kullanılabilir. UV ışınlarına karşı korumalıdır. Fırçalar serttir ve kavislidir. Yosunlara karşı iyi bir mücadele imkanı sunar. Kurulum gerektirmez, kolay kullanılan bir malzemedir. 
   Vakum hortum ve adaptörü
   Havuzdan toparlanan pislikler hortuma ve buradan da pompaya gönderilir. Ardından tahliye edilir. Hortumlar, dayanıklı malzemeden imal edilmelidir. Havuz içerisindeki kimyevi maddelerden dolayı zarar görmemesi önemlidir. Sızdırma yapan hortumlar nedeniyle havuz temizliği başarılı bir şekilde gerçekleşmez. Bu nedenle birinci sınıf malzemeden imal edilen ürünleri tedarik etmek gerekir. 

   Havuz Bakım Ve Temizlik Kimyasalları 
   Havuz temizlik malzemeleri ile beraber havuz suyunun yüzülebilir olmasını sağlayıcı kimyasallar da vardır. Kimyasallar, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ürünlerden oluşması gerekir. Bu ürünlerden bazıları suyun berraklığını ve parlaklığını ayarlar. Havuz suyu bakımının yapılmaması halinde su rengi koyulaşır ve bu tip havuzlarda yüzülmez. Havuz kloru ve yosun giderici maddelerle su içerisindeki istenmeyen maddelerin temizlenmesi sağlanır. Klor, insan vücuduna zararlı değildir. Belirli bir miktara kadar içme sularında da kullanılır. 
   Havuz kimyasalları içerisinde pH dengeleyici de önemli bir yer tutar. Havuz suları belirli aralıklarla pH testine tabi tutulması gerekir. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan yönetmeliklere uygun pH derecesi bozulmuşsa, dengeleyici ürünlerle hemen müdahale edilir. Ayrıca su parlatıcı ürünler de havuz kimyasalları arasında bulunur. Bu ürünler, suyun daha berrak olmasını sağlayıcı bir fonksiyon görür. Suyun bakımlı ve temiz olduğu anlaşılabilir. 
   İnsan vücudundaki mantarların suya karışma ihtimali oldukça yüksektir. Bu durum, havuzdaki diğer insanların da cilt hastalıklarına yakalanma riskini artırır. Mantar enfeksiyonlarını engellemek amacı ile dezenfekte kimyasallar kullanılır. Böylece havuz içerisinde zararlı veya zararsız olan tüm bakterilerin temizlenmesi sağlanır. Sağlıklı, güvenilir ve hijyenik bir havuzda yüzme keyfi yaşamaya önem verin, sağlığınızdan olmayın!

   Diger Havuz Temizleme ve Bakım İçin Gerekli Olan Malzemeleri Buradan Bulabilirsiniz.
   https://www.e-havuzmarket.com/kategori/havuz-temizlik-malzemeleri    

   11.05.2019

   Diğer Haberler

   Havuz Yapım Malzemeleri Havuz Bakım Malzemeleri  

   Tatil sezonunun olmazsa olmaz aktiviteleri arasında yer edinen yüzmenin hem eğlenceli hem de güvenli şekilde icra edilebileceği havuzların birtakım standartlara uygun olması gerekir. Aksi halde havuz için
   güvenilirlik riskli hale gelir ve insan sağlığı açısından ideal olmayan havuzlardan dolayı hastalıklar ve rahatsızlıklar baş gösterir. Bu da, hem havuzlu işletmeler hem de havuzlu villaya malik kişiler açısından
   kabul edilebilir durum değildir havuz kimyasal malzemeleri  bellidir. 

    

   Havuz Malzemeleri


   Havuz Ekipmanları

   Havuz Pompa

   Ekolojik Havuz Sistemleri

   Havuz Filtreleri

   Havuz Merdivenleri

   Havuz Test Ekipmanları

   Havuz Lambaları


   Led Havuz Ampulleri

   Led Havuz Lambaları

   Sıva Üstü Aydınlatma

   Havuz Trafoları 12 Volt

   Süs havuzu lambaları

   Krom Havuz Lambaları

   Havuz Izgara


   14,5 Cm Havuz Izgara

   19,5 Cm Havuz Izgara

   24,5 Cm Havuz Izgara

   Havuz Savak Köşe 20-45

   Havuz Savak Köşe 20-90

   Havuz Kenar Profili
   Havuz Kimyasalları

   WTR Havuz Kimyasalları

   Selenoid Havuz Kimyasalları

   Gemaş Havuz Kimyasalları

   Wtr Havuz kimyasal paketleri

   Sln Havuz kimyasal paketleri

   Kostik Sodyum Hidroksit
   Havuz Robotları

   M200 Havuz Robotu

   S200 Havuz Robotu

   M400 Havuz Robotu

   M500 Havuz Robotu

   Wawe 50 Havuz Robotu

   Wave 100 Havuz Robotu
    
    
   Kurumsal
   Hakkımızda

   Havale Bildirim Formu

   Sıkca Sorulan Sorular

   Mağazamız

   Bize Ulaşın
   Alışveriş
   Güvenli Alışveriş

   Kargo ve Teslimat

   Banka Hesaplarımız

   Alışveri Sepeti

   Üyelik Hakkında
   Hizmetler
   Satış Sözleşmesi

   Gizlilik ve Güvenlik

   Ödeme ve Teslimat

   İptal ve İade Şartları

   Kişisel Veriler Politikası
   Üyelik
   Üye Girişi

   Yeni Üyelik

   Sipariş Takipi

   Müşteri Hizmetleri

   Kampanyalı Ürünler


    
   0 (850) 888 11 48 | 0 (252) 333 00 48
   info@ehavuzmarket.com
   Atatürk Cd. Sütlü Mevkii ,22/D Deva Havuz Yalıkavak/Bodrum/Muğla, Türkiye
    
    
   Copyright 2018 © www.e-havuzmarket.com Kredi kartı bilgileriniz 256bit SSL sertifikası ile korunmaktadır

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.